На Чернігівщині відбулось засідання міжвідомчої робочої групи щодо проведення весняно-літньої заборони у 2019 році


02.04.2019

На Чернігівщині відбулось засідання міжвідомчої робочої групи щодо проведення весняно-літньої заборони у 2019 році

Згідно з розпорядженням Чернігівської обласної адміністрації від 12.03.2019 № 138 утворено міжвідомчу робочу групу з питань охорони та відтворення водних біоресурсів.

Другого квітня 2019 року під головуванням заступника голови Чернігівської облдержадміністрації Наталії Романової відбулось засідання міжвідомчої робочої групи.

На заході були присутні представники Управління Держрибагентства у Чернігівській області, Держекоінспекції, Держпродспоживслужби, Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА, Чернігівського прикордонного загону, Нацполіції та УТМР.

Відкрила засідання Наталія Романова, яка представила склад робочої групи. Свій виступ вона розпочала з того, що охорона водних біоресурсів є важливою складовою захисту екологічного довкілля. Зазначила, що районним державним адміністраціям, виконавчим комітетам селищних і сільських рад рекомендовано надавати всебічну допомогу робочій групі та безпосередньо Чернігівському рибоохоронному патрулю у проведені заходів щодо протидії незаконному вилову та продажу водних біоресурсів під час нерестової заборони.

Начальник Управління Держрибагентства у Чернігівській області Микола Каленюк ознайомив учасників заходу з наказом Чернігівського рибоохоронного патруля від 14.03.2019 №43 - од «Про встановлення весняно - літньої заборони на лов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) підконтрольних Управлінню в 2019 році». Крім того, він запросив учасників наради обговорити План спільних заходів, який був затверджений головою Чернігівської ОДА та погоджений керівниками зазначених відомств щодо підготовки і проведення нерестової заборони.

Керівник Держекоінспекції у Чернігівській області Леонід Бурковський нагадав, що згідно з положенням ст. 39 Закону України «Про тваринний світ» з 1 квітня до 15 червня триває «сезон тиші» - це період масового розмноження диких тварин. Протягом цього часу забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах).

Представник Чернігівського прикордонного загону Олександр Польовий довів до відома присутніх, що згідно Закону України «Про державну прикордонну службу» підрозділами, що охороняють державний кордон в межах Чернігівської області, у районах несення служби (р. Дніпро та р. Сож) здійснюється контроль за збереженням природних ресурсів, дотриманням правил промислової та іншої діяльності, охороною довкілля. На даних ділянках будуть працювати окремі групи, які разом з державними інспекторами рибоохорони виявлятимуть факти браконьєрства. Крім того, порушив питання про місця базування маломірних суден, інших плавзасобів у прикордонній смузі та контрольованих прикордонних районах. Наголосив, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про прикордонний режим», забороняється вихід і плавання маломірних суден та інших плавзасобів після закінчення навігаційного періоду та після настання темної пори доби (крім спеціально уповноважених органів).

Начальник сектору водної поліції ГУНП в Чернігівській області Сергій Сахно зауважив, що під час нерестового періоду створено мобільні групи, які разом з інспекторами рибоохорони здійснюватимуть рибоохоронні рейди.

В ході наради було обговорено організацію спільного контролю з представниками органів рибоохорони, поліції, прикордонниками, громадськістю за незаконним перевезенням водних біоресурсів на магістральних трасах та інших шляхах у період заборони.

Також йшла мова щодо забезпечення спільного нагляду разом з представниками рибоохорони і Держпродспоживслужби за якістю і безпечністю риби, яка потрапляє до споживачів області в даний час.

Керівник Держпродспоживслужби Юрій Павлішен зазначив, що відомство буде посилено контролювати осіб, які займаються реалізацією риби у торгівельних мережах на наявність відповідних документів.

Всі присутні висловили свою готовність до плідної співпраці під час проведення нерестової кампанії.

Наприкінці заходу Микола Каленюк акцентував увагу на засміченості берегів водойм області. Він доповів, що 23 березня була проведена акція «Чисті водойми - екологічно здорова країна», під час якої на водоймах Чернігівщини було зібрано більше 200 мішків сміття. Заступник голови ОДА вислухавши дану проблему зазначила, що до вирішення цього питання потрібно залучати об’єднані територіальні громади і найближчим часом, за її ініціативою, буде організовано і проведено подібну акцію по всіх районах області.

Підсумовуючи нараду Наталія Романова заявила, що всі повинні докласти максимум зусиль задля запобігання ННН - рибальству в області у період нересту. Наголосила на важливості проведення роз’яснювальної роботи серед громадян щодо збереження природних ресурсів регіону.


Читайте також:

  З 1 КВІТНЯ НА ЧЕРНІГІВЩИНІ СТАРТУЄ НЕРЕСТОВА ЗАБОРОНА ВИЛОВУ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ


  ІНТЕРАКТИВНА КАРТА МІСЦЬ, ВІДКРИТИХ ДЛЯ ЛЮБИТЕЛЬСЬКОГО РИБАЛЬСТВА В ПЕРІОД ВЕСНЯНО - ЛІТНЬОЇ ЗАБОРОНИ ОДНІЄЮ ПОПЛАВКОВОЮ АБО ДОННОЮ ВУДКОЮ ІЗ ОДНИМ ГАЧКОМ І СПІНІНГОМ З БЕРЕГА В МЕЖАХ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


  ДОВІДНИК РИБАЛКИ


  У Ріпкинському районі викрито правопорушників, які завдали збитків майже на 12 тис. грн, - Чернігівський рибоохоронний патруль
У Ріпкинському районі викрито правопорушників, які завдали збитків майже на 12 тис. грн, - Чернігівський рибоохоронний патруль14 червня 2019 року в ході проведення рибоохоронного рейду водоймами Ріпкинського району державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля спільно з працівниками Головного управління Національної поліції в Чернігівській області ... >>>

  Чернігівським рибоохоронним патрулем за тиждень вилучено 85 кг незаконно добутої риби
Чернігівським рибоохоронним патрулем за тиждень вилучено 85 кг незаконно добутої риби У період з 6 по 13 червня 2019 року інспектори Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксували 27 порушень правил рибальства. Так, було складено 16 протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), 10 - ... >>>

  З 16 червня закінчується заборона на вилов раків
З 16 червня закінчується заборона на вилов раків З 16 червня 2019 року закінчується заборона на вилов раків, що була встановлена  на період виношування ікри та першої линьки. Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує основні правила лову ... >>>

  А що ви знаєте про річкового рака?
А що ви знаєте про річкового рака? Річковий рак (Astacus) - рід безхребетних тварин ряду десятиногих ракоподібних, довжина тіла становить 6 - 15 см. Рід складається з трьох видів, усі зустрічаються в Україні: - рак широкопалий, поширений у деяких невеличких річках і ... >>>

  На Дніпрі викрито правопорушників з 32 кг риби
На Дніпрі викрито правопорушників з 32 кг риби 11 червня 2019 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля під час проведення рибоохоронного рейду спільно з працівниками Національної поліції в Чернігівській області та Чернігівського прикордонного загону викрито двох ... >>>


Документы: 1-8, 9-16, 17-24, 25-32, 33-40, 41-48, 49-56, 57-64, 65-72, 73-80, 81-88, 89-96, 97-104, 105-112.

Управління Державного агентства рибного господарства у Чернігівській області

Адреса: 14005 м. Чернігів вул. П’ятницька, 69

тел.:+38 (0462) 727-135 , тел/факс:+38 (0462) 727-135

E-mail: chng.rp@darg.gov.ua

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

ДАРГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

        f y t t