Відтепер головна водна артерія України – Дніпро буде під постійним контролем науковців


28.03.2019

Відтепер головна водна артерія України –  Дніпро буде під постійним контролем науковців

26 березня 2019 року в м. Чернігів пройшла підсумкова конференція міжнародного проекту «Транскордонна система гідрометеорологічного та екологічного моніторингу річки Дніпро». Подія відбулась в рамках Програми територіального співробітництва ЄС для країн Східного партнерства «Україна – Білорусь». Метою цієї ініціативи є підвищення ефективності управління транскордонними водними ресурсами р. Дніпро.

У відкритті заходу взяли участь представники Чернігівської обласної ради, науковці та студенти Чернігівського національного технологічного університету, Гомельського державного технічного університету ім. П.В. Сухого, громадські  організації, а також представники державних установ, в т.ч. начальник відділу іхтіології та регулювання рибальства Управління Держрибагентства у Чернігівській області Валерій Маслак.

До колективного обговорення виконання Проекту також долучився через Skype з м. Берлін адміністратор проектів «Україна – Білорусь» Програми Східноєвропейського партнерства, Німецького товариства міжнародного співробітництва Ерг Роелофс.

Модератором пленарного засідання виступив завідувач кафедри БРАС Чернігівського національного технологічного університету Олександр Велігорський.

Під конференції було зазначено, що в результаті співпраці і реалізації Проекту буде впроваджено низку науково-інженерних рішень, проектування та будівництво інфраструктурних об'єктів.

Зокрема, вже розроблена та запроваджена система з двох нових автоматизованих гідрометеорологічних-екологічних станцій, встановлених в місцях багаторічних спостережень транскордонної ділянки р. Дніпро в м. Лоєв (Республіка Білорусь) та смт Любеч, кому видаляємо (Україна).

Створений web-ресурс Проекту THEOREMS - Dnipro буде інтегрувати аналітичну та вимірювальну інформацію про транскордонну зону р. Дніпро і оперативно інформуватиме служби МНС Білорусі та України про небезпечні значення реєстрованих параметрів.

Засоби вимірювання метеорологічних, гідрологічних та екологічних параметрів зосереджуються в одній точці і об'єднуються в одну станцію. Автоматично через 10-хвилинні інтервали часу від станції передаються інформаційні пакети на Web-сервер, а після обробки на ньому - на державну і Міжнародну мережі гідрологічних, метеорологічних і екологічних параметрів.

Це буде сприяти підвищенню ефективності системи моніторингу гідрометеорологічних та екологічних параметрів стану транскордонних водних ресурсів басейну р. Дніпро.

Завдяки Проекту створюється новий клас інженерно-наукової інфраструктури для Республіки Білорусь та України, який буде відповідати кращим світовим зразкам в даній сфері діяльності.

 Матеріали з сайту Чернігівської обласної ради.


Читайте також:

  ПРАВИЛА РИБАЛЬСТВА У ЦИФРАХ


  ДО 15 ВЕРЕСНЯ ВСТАНОВЛЕНО ЗАБОРОНУ НА ВИЛОВ РАКІВ


  ЕКСПРЕС - КУРС ПРО ПРАВИЛА ЛЮБИТЕЛЬСЬКОГО І СПОРТИВНОГО РИБАЛЬСТВА ВІД ЧЕРНІГІВСЬКОГО РИБООХОРОННОГО ПАТРУЛЯ


  ЗАБОРОНЕНІ ЗНАРЯДДЯ ЛОВУ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ


  ДОВІДНИК РИБАЛКИ


  Як правильно ловити раків, щоб не платити штраф
Як правильно ловити раків, щоб не платити штраф З 16 вересня на водоймах Чернігівщини дозволено ловити раків. Нагадаємо що з 15 серпня по 15 вересня у водоймах області діяла заборона на лов раків. Дана заборона була встановлена з метою захисту членистоногих на період їх другої линьки під ... >>>

  У р. Десна вселено понад 154 тис. екз. молоді риб
У р. Десна вселено понад 154 тис. екз. молоді риб Завершено третій етап осіннього зариблення р. Десна. 11 вересня 2019 року в районі переправи біля с. Сосниця у річку вселено останню тону мальків товстолоба та коропа. Всього за рахунок компенсаційних коштів за нанесені збитки ... >>>

  Протягом тижня у браконьєрів вилучено понад 50 кг незаконно добутої риби та 25 од. заборонених знарядь лову
Протягом тижня у браконьєрів вилучено понад 50 кг незаконно добутої риби та 25 од. заборонених знарядь лову У період з п’ятого по 12 вересня 2019 року інспектори Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксували 19 порушень рибоохоронного законодавства, в тому числі одне з ознаками кримінального правопорушення. Так, було складено 12 протоколів за ... >>>


Документы: 1-8, 9-16, 17-24, 25-32, 33-40, 41-48, 49-56, 57-64, 65-72, 73-80, 81-88, 89-96, 97-104, 105-112, 113-120, 121-128, 129-136, 137-144, 145-152, 153-160.

Управління Державного агентства рибного господарства у Чернігівській області

Адреса: 14005 м. Чернігів вул. П’ятницька, 69

тел.:+38 (0462) 727-135 , тел/факс:+38 (0462) 727-135

E-mail: chng.rp@darg.gov.ua

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

ДАРГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

        f y t t